فرآیند تولید


طراحی قطعات و محصولات

         در واحد طراحی به کمک متخصصین کارآزموده و با استفاده از نرم افزارهای ترسیمی مطابق با استانداردهای تعریف شده جهانی، در راستای پوشش دادن به نیازهای عام و خاص مصرف کنندگان، پروسه طراحی اولیه قطعات انجام داده شده و با برگزاری جلسات دوره ای با واحدهای تحقیق و توسعه، مهندسی روشنایی، قالب سازی و تولید، روند طراحی را به مرحله نهایی رسانده و نتیجه این فرآیند را به کلیه واحدهای مربوط جهت شروع عملیات برنامه ریزی و ساخت ابلاغ می نماید. صنایع روشنایی حمید با تکیه بر تخصص نیروهای واحد طراحی صنعتی خود و به پشتوانه ماشین آلات تولیدی همگام با ماشین آلات روز دنیا، قابلیت طراحی و ساخت محصولات سفارشی بنا به درخواست مصرف کنندگان با ابعاد و اشکال متنوع را دارا می باشد.


قالب سازی

         واحد قالب سازی با توجه به نتایج حاصله از واحد طراحی جهت آماده سازی و ساخت قالب ها، ابزارها و قطعات مورد نیاز اقدام نموده و پس از اتمام این مراحل، قطعات ساخته شده را جهت بهره برداری به واحد تولید انتقال می دهد.


واحد تولید – برشکاری – پرسکاری (سوراخ کاری و خم کاری)

         این واحد با استفاده از گیوتین های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، عملیات برش و آماده سازی ورق های آهن، آلومینیوم آنادایز و کلیه صفحات فلزی مورد استفاده در قسمت های مختلف را انجام داده و بعد از اتمام این پروسه صفحات را به قسمت پرسکاری تحویل می دهد. در واحد پرسکاری علاوه بر بکارگیری پرس های ضربه ای و هیدرولیک با تناژهای مختلف، عملیات سوراخ کاری و خم کاری قطعات توسط ماشین آلات CNC با دقت و حساسیت بالا و پروسه فرم دهی قطعات، با انعطاف پذیری، دقت و ظرافت بالا صورت می گیرد. این ماشین آلات از پایه های اساسی و قابل توجه در روند تولید سفارشی بنا به درخواست مشتریان می باشند.


واحد تولید – جوشکاری

         واحد جوشکاری به عنوان آخرین مرحله تولید، کار اتصال قطعات مربوطه را با جوش های نقطه ای و یا جوشکاری استیلن انجام داده و خروجی حاصل از این قسمت به صورت قاب های فرم گرفته و کامل به واحد شستشو و رنگ انتقال می یابد.


واحد تولید – شستشو و رنگ

         کلیه قطعات ساخته شده در قسمت تولید جهت عملیات شیمیایی شستشو به این بخش انتقال داده شده و پس از پنج مرحله شست و شوی پاششی، قطعات جهت انجام رنگ آمیزی آماده سازی می شوند و در ادامه با رنگ پودری به روش پاشش الکترواستاتیک رنگ آمیزی شده و در نهایت با ورود به کوره های دمای یکنواخت، عملیات پخت به صورت استاندارد صورت می گیرد.


واحد تولید – مونتاژ

         این واحد با استفاده از خطوط متعدد مجهز با انعطاف پذیری بالا ، عملیات نصب قطعات بر روی قاب های چراغ را انجام داده و پس از کنترل و تست نهایی، چراغ ها را به واحد بسته بندی تحویل داده و بعد از انجام این فرآیند بسته بندی محصول آماده خروج از مجموعه بوده و در دسترس مصرف کنندگان محترم قرار میگیرد.


کنترل کیفیت

         روند تولید محصولات از ورود مواد اولیه تا خروج محصول توسط این دپارتمان مورد بررسی قرار گرفته و به کمک آزمایشگاه تحت نظارت خود برای دستیابی به هدف والای بهبود کیفیت محصولات تولیدی، اطلاعات دریافتی را پایش و بررسی نموده و درصورت نیاز در اسرع وقت پیگیری های لازم جهت رفع موارد احتمالی صورت میگیرد و در نهایت کلیه محصولات با گرفتن تاییدیه از این واحد با کنترل 100درصد جواز خروج از مجموعه را دریافت خواهند کرد.


پشتیبانی و خدمات پس از فروش

         کلیه محصولات صنایع روشنایی با گارانتی دو – سه و پنج ساله بی قید و شرط تعویض قطعات و همچنین خدمات پس از فروش 10 ساله به بازار عرضه می شوند. هدف والای این مجموعه صنعتی در راستای حمایت همه جانبه از مصرف کنندگان با حساسیت بالا بر روی تولید محصولاتی جدید و با کیفیت از دیرباز نامی نیک و پرافتخار را برای روشنایی حمید به ارمغان آورده است. شعار و سرلوحه مدیریت و پرسنل این واحد تولیدی، کیفیت ماندگار بوده و خواهد بود.